Tremend wziął udział w prestiżowym konkursie European Property Awards

Pracownia Architektoniczna Tremend otrzymała dwie prestiżowe, najwyższe nagrody European Property Awards 2016 w kategorii Hotel Interior (wnętrza hotelu) za projekt hotelu Ibis Styles Budapest City oraz hotelu Novotel we Wrocławiu. European Property Awards to największe i najbardziej prestiżowe nagrody w branży nieruchomości w Europie i przyznawane są w ramach globalnego konkursu International Property Awards.

Nagroda EPA w kategorii Interior Design jest uznanym na całym świecie synonimem najwyższego standardu i jakości usług projektowania wnętrz. Laureaci nagród to autorzy projektów innowacyjnych, wyjątkowych i ambitnych, które wyróżniają się wyjątkową formą, niebanalnymi rozwiązaniami a jednocześnie funkcjonalnością.

EPA to najważniejsza nagroda w branży desginerskiej i architektonicznej. Jesteśmy dumni bo znajdujemy się w bardzo wąskim i ekskluzywnym gronie firm z Polski, które zostały uhonorowane w tym konkursie. Traktujemy to jako wyraz uznania dla polskiej myśli desginerskiej i motywację do dalszych prac – mówi Magdalena Federowicz- Boule Prezes Zarządu i założycielka Tremend.

Nagrody European Property Awards będące częścią International Property Awards przyznawane są od 1995 roku, obecnie wedle podziału geograficznego
na projekty ze wszystkich kontynentów wedle podziału na Afrykę, Amerykę Centralną i Południową, Azję I Pacyfik, Bliski Wschód, Karaiby, oraz USA.  W procesie wyboru zwycięskich projektów uczestniczy ponad 70 niezależnych sędziów z całego świata pod przewodnictewm członków  brytyjskiej Izby Lordów.

Uhonorowane EPA wnętrza hotelu Ibis Styles Budapest City zaprojektowane przez Magdalenę Federowicz- Boule oraz Agnieszkę Kowalską- Maksym wraz z zespołem inspirowane były samym miastem i jego rozbudowaną infrastrukuturą rowerową.

Hotel Novotel Wrocław Centrum, zaprojektowany przez Magdalene Federowicz-Boule oraz Piotra Kalinowskiego wraz z zespołem, zostal nagrodzony za renowację części ogólnodostępnych ważnego dla miasta Wrocławia dawnego hotelu Orbis. Celem projektu było stworzenie przyjaznej, łączącej wiele funkcji przestrzeni do odpoczynku pracy i zabawy zgodnej z nową wizją marki Novotel.

Więcej informacji o nagrodzie można znaleźć na www.propertyawards.net


 

Novotel Centrum Wrocław zdobywa srebro w Mediolanie –
renowacja części ogólnodostępnych jednym z najlepszych projektów 2017 wg A’Design Award and Competition

Projekt renowacji części ogólnodostępnych Novotel Wroclaw Centrum zdobyl prawie maksimum punktów w procesie oceny jury, co przełożyło się na srebrna nagrodę A’Design Award, przyznana przez A’Design Award and Competition z siedziba w Milanie. Otoczony przez najciekawsze projekty ze świata w roku 2017 w kategorii Interior Space and Exhibition Design jest dowodem na swietna kondycje projektowania wśród polskich biur architektonicznych. To kolejny sukces polskich designerów z firmy Tremend w tym roku. Nagrode z ramienia Tremend w Como we Włoszech odebrał Jarosław Gwóźdź, Wiceprezes i Członek Zarządu firmy Tremend oraz Piotr Kalinowski, Design Director.

„Celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, która gość może kształtować do swoich potrzeb. Niewątpliwie było to wyzwanie, aby tak ważny obiekt dla Wrocławia dostosować do całkiem nowej dynamiki potrzeb współczesnego człowieka”

„W projektowaniu hoteli odbywa się obecnie prawdziwa rewolucja, cieszymy się ze możemy być jej częścią. Projekt trwał ponad rok i każdy detal został starannie zaprojektowany” – mówi Magdalena Federowicz-Boule oraz Piotr Kalinowski, architekci prowadzący projekt z firmy Tremend.

W obliczu zmieniającego się świata podróży i gościnności, dziś już nie wystarczy wyposażyć lobby, staje się ono tętniącym życiem centrum w którym praca przeplata się z zabawa, odpoczynkiem i biznesem. Na te potrzeby odpowiada projekt renowacji Novotel Wrocław Centrum.

Architekci prowadzący: Magdalena Federowicz-Boule, Piotr Kalinowski

Zespól projektowy: Anna Sobiech, Katarzyna Majer, Aleksandra Kilińska, Anna Stachi, Klaudyna Czechowska, Agnieszka Kowalska, Olga Stepień

Więcej informacji o nagrodzie i konkursie na https://competition.adesignaward.com/