Dworzec Łódź Fabryczna

Projekt trzypoziomowego podziemnego Dworca Łódź Fabryczna o powierzchni około 150 000 m2 będącego kluczowym elementem Nowego Centrum Łodzi. Na drugim poziomie, ulokowanym 16,5 metra pod ziemią, znajduje się stacja kolejowa z 4 peronami i 8 torami. Nowa stacja jest w stanie odprawić do 200 000 pasażerów dziennie.

Na pierwszym poziomie, 8 metrów pod ziemią, znajduje się dworzec kolejowy z poczekalnią i kasami, wielostanowiskowy przystanek autobusowy oraz parking dla samochodów i rowerów.

Nowoczesny dworzec jako część multimodalnego węzła komunikacyjnego, który w centrum miasta łączy kolej aglomeracyjną i konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy stanowił nie lada wyzwanie dla projektantów i wykonawców.

Współpraca firmy Tremend przy projekcie Łódź Fabryczna obejmowała wykonanie projektów: budowlanego zamiennego i wykonawczego, a także prowadzenie nadzoru autorskiego. Koncepcja oraz pierwotny projekt budowlany realizowany był przez firmę Systra.

PROJECT TERM
2014-2016
INVESTOR
PKP PLK S.A. w porozumieniu z Miastem Łódź oraz PKP S.A.
FUNCTIONS
Publiczne
SCOPE OF WORK
projekt budowlany zamienny, projekt wykonawczy, nadzór autorski