Przylegające do siebie budynki hotelu ibis Styles Warszawa Centrum przy ulicy Zagórnej i zabytkowej kamienicy Wojciecha Sawickiego wzniesionego w 1915 r. łączą się w intrygującą całość, która dowodzi, że przenikanie się trendów architektonicznych z różnych epok jest możliwe.

Budynek w kształcie litery L stanął nad zachodnim brzegiem Wisły, w sąsiedztwie kulturalnego i rozrywkowego centrum Warszawy z jednej strony i zabytkowej zabudowy Powiśla z drugiej.

Hotel ma sześć nadziemnych kondygnacji i jedną podziemną. Znajduje się w nim 179 pokoi. Architektom udało się umiejętnie połączyć inspiracje historyczne ze współczesnymi trendami w architekturze. Budynek jest więc jasny, błyszczący, oszczędny w formie. Podobnie jak secesyjna kamienica – nie ma balkonów. Elewacja nie jest jednak monotonna – ożywiają ją wielkie okna w ciemnych grafitowych ramach. Przeszklenia sprawiają, że budynek wygląda lekko i zgrabnie. Dzięki wielu oknom optycznie zaciera się granica między wnętrzem, a przestrzenią na zewnątrz. W tym przypadku jest to tym bardziej korzystne, że hotel jest położony w ciekawej okolicy i tylko kilka kroków od bulwarów wiślanych.

Harmonia z naturą i ochrona środowiska były kolejnymi ważnymi założeniami, hotelu ibis Styles Warszawa Centrum. Dowodem na to jest uzyskany przez hotel certyfikat BREEAM, potwierdzający spełnienie najwyższych standardów

Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2018
Powierzchnia całkowita: 7 135 m2
Kubatura:  23 673 m3
Pokoi hotelowych: 179
Status: Zrealizowano
Klient: Orbis S.A.