Przedszkole w Wilanowie, przy ulicy Zdrowej zostało wpisane w okoliczną, raczej kameralną i niewysoką zabudowę. Projekt zakłada rozbicie bryły na kilka mniejszych części, które zostały lekko poprzesuwane w rzędzie względem siebie. Dzięki temu zabiegowi udało się maksymalnie wykorzystać mało ustawną działkę i oprócz budynku dla dziesięcio-oddziałowego przedszkola, zaprojektować plac zabaw dla dzieci oraz parking. Dodatkowym atutem jest wygląd zewnętrzny budynku: tynkowane elewacje zestawiono tu z płaszczyznami, pokrytymi jasnymi deskami, które„ocieplają” całą bryłę. Mimo że budynek jest dwukondygnacyjny, jest jednak w pełni dostosowany dla niepełnosprawnych.

Zestawienie drewna i białego tynku, duża ilość przeszkleń, prosta, harmonijna bryła i klarowny układ funkcjonalny, nadają temu budynkowi ponadczasowy charakter ,a jego użytkownikom zapewniają wygodę i poczucie bezpieczeństwa.

Przedszkole w Wilanowie zostało dopasowane do potrzeb najmłodszych użytkowników poprzez klarowny układ funkcjonalny. Sale do nauki i zabawy, łazienki, szatnie, zaplecze gastronomiczne i administracyjne z pokojami dla personelu oraz pomieszczenia techniczne są ulokowane w „blokach tematycznych”, dodatkowo różne strefy funkcjonalne rozróżniono za pomocą żywych plam barwnych w postaci mocnych kolorów na wybranych ścianach. Na wysokości pierwszego piętra znalazło się także miejsce na rekreacyjny taras zadaszony na całej powierzchni – z drewnianą posadzką, szklanymi barierkami, stanowi bezpieczne miejsce dla dzieci.

Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2017
Powierzchnia użytkowa: 3 147 m2
Kubatura: 12 234 m3
Status: Zrealizowano
Klient: Miasto Stołeczne Warszawa

Nagrody/wyróżnienia: IV edycja konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy