Global EXPO – Centrum Targowo-Kongresowe, to drugie życie warszawskiej fabryki: FSO będącej niegdyś symbolem polskiej motoryzacji.

Obiekt zlokalizowany na warszawskim Żeraniu, przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, połączył niepowtarzalny klimat hal magazynowych z lat 70-tych XX w. z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zmieniając się w nowoczesne centrum targowo-kongresowe, utrzymane w postindustrialnym klimacie.

Ze względu na ograniczony budżet, staraliśmy się wykorzystać to, co zastaliśmy w hali – konstrukcję budynku, stare suwnice, lampy.  Zgodnie z nurtem eko, odnowiliśmy te elementy i przywróciliśmy im dawną świetność. Dzięki temu nie tylko przestrzeń zachowała swój unikatowy, industrialny klimat, ale także powstała z poszanowaniem środowiska

Wnętrze Global Expo idealnie wpisuje się w postindustrialną estetykę – surowość betonu i stali przełamano tu nasyconymi kolorami – stalowe konstrukcje pomalowano na żółto i czerwono, co dodaje przestrzeni charakteru. Całość dopełniają nowoczesne dodatki – ławki o fantazyjnym kształcie, odnowione oświetlenie, czy widoczne rury wentylacyjne, które świetnie komponują się z atmosferą dawnej hali produkcyjnej.

To tutaj powstawały takie ikony jak Syrena, Polonez czy Fiat. W 2011 roku, produkcja została wstrzymana, a teren pozostawał częściowo niezagospodarowany.

W ramach realizacji projektu rewitalizacyjnego adaptującego pofabryczne tereny FSO, zachowując elementy nawiązujące w designie do przemysłowej historii miejsca, szukaliśmy rozwiązań będących odpowiedzią na oczekiwania branży spotkań – dających możliwości zrealizowania najbardziej wyszukanych kreacji eventowych. Postawiliśmy na wielofunkcyjność przestrzeni i nowoczesne potrzeby biznesowe organizatorów.

Powierzchnię Global Expo można dzielić dźwiękoszczelną ścianką na mniejsze moduły – o powierzchni 7,4 tys. i 4,7 tys. m². Do hali bez problemu można wprowadzić ciężki sprzęt czy nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty, dzięki szerokim bramom rozładunkowym czy kilkutonowej windzie towarowej, które pozostały po dawnych zakładach.

Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO to obiekt dający możliwości organizacji wszelkich wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturalnym, takich jak: targi, międzynarodowe kongresy, konferencje, sympozja, koncerty, gale, wystawy, spektakle, pokazy, konferencje prasowe, premiery produktów czy imprezy korporacyjne.

Nowa inwestycja  to nie tylko centrum targowo-konferencyjne
Docelowo w ramach wielofunkcyjnego kompleksu działać będzie hotel ze 150 pokojami. W budynku zaplanowano też całoroczną stałą część wystawienniczą z ofertą budowlano-dekoracyjną (27 tys. m²) oraz biura.

Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2018
Powierzchnia hali: 12 144 m2
Miejsc parkingowych: 1 400 mp
Status: Zrealizowano
Klient: Centrum Targowo-Kongresowe